sobota, 1 czerwca 2013

「Gyaru Style」 Gyaru-Kei (Goth-kei)

Minęło sporo czasu od ostatniego postu z serii "Gyaru style". Dziś postanowiłam odświeżyć ten wątek z racji tego, iż posty te cieszyły się dużym zainteresowaniem. Stylem, który dziś pokrótce postaram się przybliżyć jest GOTH-KEI (Goth gyaru, Goshikku). Miłej lektury o(〃^▽^〃)o

(c) Kashi (Moja własna wiedza)
GOTH-KEI (Podstyl GYARU-KEI) - Styl bardzo podobny do rokku, z tą tylko różnicą, że w ubraniach goth gyaru znajdziemy dużo ubrań w mroczne motywy, takie jak czaszki, pajęczyny, krew. Styl ten jest stosunkowo nowy, powstał 2011-2012 roku i dzięki kilku znanym modelkom gyaru staje się coraz to bardziej popularny (także wśród Gaijin gyaru). Goshikku nosi przede wszystkim ubrania w ciemnych kolorach, ulubioną częścią garderoby są krótkie spódniczki, sukienki, kurtki skórzane, no i oczywiście ciężkie buty. Co do fryzury i makijażu. Włosy muszą być długie (kolor według uznania), a makijaż bardzo mocny.
Mimo jednak ciemnych kolorów i ostrego makeupu styl ten jest bardzo kobiecy, a same gyaru wyglądają jak seksowne kocice :) Polecam wszystkim odważnym i lubiącym rockowe stylizacje! :]

Must have:
Sukienka lub spódniczka (krój: trapez), spódniczka tutu, ubrania w ciemnych lub jaskrawo czerwonym kolorze, obroża, motyw panterki, pajęczyn, czaszki, krwi, popularna jest także krata, skóra i ćwieki. Ramoneska, ciężkie buty.

Kolory:
Wszystkie ciemne kolory + mocny czerwony, biały, hot pink

Najpopularniejsze Gyaru:
Nonoka Iwata, Amihamu, Re:No, Rin Ayase

Goshikku w magazynach: 

Najpopularniejsze sklepy:
Tutuha, FERNOPA, Deoart, Glad News

FOTY:  


7 komentarzy:

 1. Love your blog! Maybe we could follow each other on bloglovin or GFC? Please leave me a comment or follow me and I will follow you =)

  http://www.facebook.com/pages/Le-Petit-Plastique/473640259360447

  http://lepetitplastique.blogspot.com/

  *PersunMall Giveaway On My Blog*

  OdpowiedzUsuń
 2. "Styl bardzo podobny do rokku" no nie nazwałabym tego tak.
  Rokku to styl rockowy - połączenie Rockowego stylu z Gyaru,
  a Goshikku to styl Gotycki - połączenie Gotyku z Gyaru.

  Hm... tak naprawdę Goshikku nie muszą mieć długich włosów, mam wiele zdjęć na których są świetne Goshikku stylizacje i dziewczyny na nich mają krótkie włosy.

  OdpowiedzUsuń
 3. oooh :D I adore this style so much! The last pictures and outfit/make-up is my favorite *W*

  OdpowiedzUsuń